Biwak Zuchowo-harcerski Hufca Puck - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Biwak Zuchowo-harcerski Hufca Puck

Zuchy i harcerze
1.03.2024r - 2.03.2024r w ZSP Wierzchucino odbył się biwak Zuchowo-harcerski Hufca Puck podczas którego obchodziliśmy "IMIENINY ZUCHA I OBIETNICĘ ZUCHOWĄ ORAZ DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ" ⚜️💙⚜️
„Obietnica zuchowa" to najważniejsza zbiórka w ciągu roku, dla całej społeczności zuchowej. Na tej uroczystości spotykają się wszystkie gromady Namiestnictwa Zuchowego, aby być świadkami oficjalnego przyjęcia do ZHP nowej braci. W tym roku dnia 1 marca przyrzeczenie w naszej gromadzie złożyło 8 zuchów. Na początku Namiestniczka swoją gawędą przypomniała wszystkim, dlaczego "Prawa Zucha" są tak ważne w życiu młodych ludzi. Następnie dzieci wykonywały zadania odnoszące się do 6 zasad. Pokazały, że kochają Polskę i czynią dobro. Przeszły próbę odwagi i prawdomówności. Rozwiązywały zaszyfrowane obowiązki zucha. Potrafiły rozróżnić wady i zalety oraz postanowiły zwalczyć w sobie złe nawyki. Zaprosiliśmy do wspólnego pląsu "Idzie Zuch" wszystkich uczestników, bo przecież wszystkim z zuchem jest dobrze. Żółtodzioby udowodniły, że są gotowe złożyć przyrzeczenie na ogień, w obecności Namiestniczki Zuchowej Hufca Puck, drużynowych, dyrektorów  i braci zuchowej. Otrzymały znaczki zucha, a Pani dyrektor Ludwika Cierocka wręczyła każdej gromadzie słodki upominek. Po obietnicy odbył się biwak zuchowy, podczas którego Zuchy uczestniczyły w warsztatach malowania na szkle.
                                   ⚜️⚜️⚜️
W tym samym czasie Harcerze realizowali swoje zadania. Wzięli udział w wieczornym biegu patrolowym, na trasie Wierzchucino - Białogóra. Tam spędzili czas przy ognisku, piekąc kiełbaski i śpiewając harcerskie piosenki. Po powrocie do bazy, czyli do szkoły w Wierzchucinie, czekała na nich ciepła zupa i gofry. Po chwili oddechu, udali się na kolejny punkt programu biwaku, na musztrę, którą przeprowadził zawodowy żołnierz. Ostatnim punktem w piątkowy wieczór, było malowanie na szkle.
                                ⚜️⚜️⚜️
O północy harcerze i zuchy zaczęli przygotowywać się do nocnego wypoczynku, po intensywnym dniu i wieczorze.
W sobotę rano, czekała na nich słodka niespodzianka - dwa truskawkowe, przepyszne torty i drożdżówka, przygotowana przez szkolne kucharki. Po takiej uczcie, przyszedł czas na porządki, pakowanie i powrót do domu. Pożegnali się tradycyjnie na apelu, ustawieni w kręgu przyjaźni, puszczając iskierkę przyjaźni. To był mile spędzony czas w zuchowo - harcerskim gronie.
                                 ⚜️⚜️⚜️
Bardzo serdecznie dziękujemy: Państwu Dajanie i Pawłowi Doering, Pani Elżbiecie Behmke-Styn, Panu Mariuszowi Kaczykowskiemu, Paniom z KGW Brzyno,  Paniom kucharkom i Pani z obsługi szkoły za pomoc w organizacji biwaku Zuchowo-Harcerskiego.
Czuwaj! ⚜️⚜️⚜️