Wmurowanie kamienia węgielnego - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Wmurowanie kamienia węgielnego

1 czerwca 2011r. to niezwykle ważny dzień w historii naszej szkoły.
W tym dniu dokonano wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej, długo oczekiwanej Szkoły Podstawowej.
Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, m.in.
włodarze Gminy Krokowa,  radni i sołtysi wsi z obwodu szkoły, przedstawiciel Biura Poselskiego Kazimierza Plocke,
Dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnej w Gdańsku, księża, emerytowani dyrektorzy  naszej szkoły,
dyrektorzy szkół gminy Krokowa.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. Dalsze  obchody miały miejsce w naszej szkole.
Pani Dyrektor odczytała Akt Erekcyjny, po czym został on podpisany przez zaproszonych gości oraz dyrekcję szkoły, przedstawicieli uczniów i nauczycieli.
Następnie wszyscy udali sie na plac budowy, gdzie miał miejsce najważniejszy punkt  tego dnia - wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów oraz występ muzyczny zespołu kaszubskiego "Nasze Strone".
Tego dnia nie zapomniano tez o dzieciach, które akurat obchodziły swoje święto.
Pani Dyrektor złożyła życzenia wszystkim uczniom oraz wręczyła symboliczny kosz słodyczy  na ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.