Dlaczego warto zapisać się na naukę j. kaszubskiego? - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Dlaczego warto zapisać się na naukę j. kaszubskiego?

Język kaszubski w naszej szkole
Dlaczego warto zapisać się na naukę j. kaszubskiego?
Dla przyjemności
Gramy i bawimy się językiem kaszubskim i polskim. Często podobne słowa znaczą zupełnie coś innego, a czasami właśnie to samo. Jeździmy na wycieczki, głównie w soboty i w ten sposób fajnie spędzamy wolny czas. Poznajemy Nordę, Gdańsk – historyczną stolicę Kaszub i uroki Szwajcarii Kaszubskiej. Uczymy się w grupach nie przekraczających 16 osób.
Dla wiedzy
Poznajemy historię Kaszubów od czasów Książąt Pomorskich Gdańskich i Gryfitów. Uczymy się o Florianie Ceynowie – Budzicielu Kaszubów – naszym ziomku ze Sławoszyna, Antonim Abrahamie – Królu Kaszubskim ze Zdrady, Stanisławie Okoniu z Wierzchucina oraz o wielu innych ważnych dla regionu i Polski Kaszubach. Przede wszystkim poznajemy przeszłość Wierzchucina i okolic – naszej małej Ojczyzny.
Dla umiejętności
Absolwenci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchucinie potrafią wskazać walory kulturowe, przyrodnicze, historyczne, turystyczne  Ziemi Puckiej i całych Kaszub oraz podać powody do dumy z bycia Polakiem i Kaszubą.
Dla przypomnienia, jak w ostatnich latach przez zabawę uczyliśmy się  j. kaszubskiego, przedstawiamy kilka fotografii z różnych zajęć.
Dołącz do nas. To proste, wystarczy wypełnić deklarację (do pobrania w sekretariacie szkoły) i przed 29 września złożyć w sekretariacie Szkoły.

Serdecznie   zapraszamy - nauczyciele języka kaszubskiego!