Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Aktualności > Grudzień
5 grudnia 2023r. dzieci z grup 0 miały możliwość świetnej zabawy w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, edukacyjnej instytucji popularyzującej naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów, która stawia sobie za cel łączenie nauki i zabawy. Celem wyjazdu było kształcenie umiejętności samodzielnego wykonywania eksperymentów oraz doświadczeń naukowych, a przez to myślenia przyczynowo – skutkowego oraz uatrakcyjnienie i wzbogacenie procesu nauczania.
Wycieczka nie tylko zintegrowała grupę, lecz okazała się również znakomitą i ciekawą lekcją z wielu dziedzin nauki. Wszystkie dzieci wróciły do domu pełne wrażeń po spotkaniu ze światem nauki. Miejsce to, wyzwoliło w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy!