Gryf Pomorski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Gryf Pomorski

Aktualności > Marzec
W ramach zajęć kółka historycznego uczniowie biorą udział w Projekcie Edukacyjnym ,,Gryf Pomorski,, zorganizowanym przez Muzeum Stutthof oraz fundacjęTPE. Podczas zajęć uczniowie poznali historię  działalności,,Gryfa Pomorskiego,, w czasie II wojny światowej. Przygotowali z otrzymanych  planszy wiekoformatową wystawę historyczną, którą mogli obejrzeć pozostali uczniowie podczas przerw międzylekcyjnych. Kolejnym  działaniem było przygotowanie  młodzieży do testu z wiedzy o historii ,,Gryfa Pomorskiego,,. W zeszłym tygodniu uczniowie przystąpili do pierwszego etapu konkursu Tajna Organizacja Wojskowa,  ,,Gryf Pomorski,, bohaterowie wczoraj, pamięć dziś. Test wiedzy poszedł im doskonale.👌 Ostatnie zadanie to praca twórcza,którą już uczniowie kończą.Za kilka dni wysyłamy prace i czekamy na wyniki.