Spektakl profilaktyczny - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Spektakl profilaktyczny

Aktualności > Luty
14 lutego 2024r. w naszej szkole gościli aktorzy Teatru Pomorskiej Profilaktyki "Nawigator" z Gdyni.
Uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia spektakli profilaktycznych.
Klasy 1-3 zobaczyły bajkę profilaktyczno-wychowawczą pt. "Jestem królem zamku".
Zwrócono tu szczególnie uwagę na edukację zdrowotną oraz relacje, kształtowanie postaw społecznych, na kulturę, wartości, normy i wzory, bezpieczeństwo oraz profilaktykę zachowań ryzykownych.
Uczniowie klas 4-6 obejrzeli spektakl pt. "Uwierz w siebie".
W spektaklu zaakcentowano problem nieprawidłowego i niepożądanego wykorzystania przestrzeni internetowej przez młodych ludzi. Ponadto zapobieganie agresji słownej i fizycznej, promocję kultury języka-problem nietolerancji i braku akceptacji-kierowanie się powszechnie akceptowalnymi wartościami społecznymi-wzmacnianie wagi osobistego wyboru.
Natomiast klasy 7 i 8 obejrzały przedstawienie pt. "Dlaczego milczeliście"które jest deklaracją siły , poświęcenia i determinacji tych wszystkich, którzy nie ustają w codziennej walce z największym mordercą polskich rodzin -alkoholem..