Spotkanie ogólne dyrektora z rodzicami uczniów i dzieci - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Spotkanie ogólne dyrektora z rodzicami uczniów i dzieci

Aktualności > Styczeń
W dniu 25 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie ogólne dyrektora z rodzicami uczniów i dzieci tutejszej placówki. Podczas spotkania podsumowano I półrocze roku szkolnego 2023/2024 oraz działania związane z Programem wychowawczo-profilaktyczny szkoły.
Rodzice także zostali poinformowani o obowiązku wdrożenia w placówkach oświatowych „Procedury standardów ochrony małoletnich”.
Rodzice także mieli okazję do rozmów
z psychologiem szkolnym z p. Aleksandrą Kapłan, która jest naszym pracownikiem od stycznia bieżącego roku.

W drugiej  części spotkania nasi goście obejrzeli spektakl profilaktyczny pt.: „ Dlaczego milczeliście” w wykonaniu aktorów Pomorskiego Teatru „Nawigator”, a następnie wysłuchali prelekcji o zagrożeniach współczesnego świata związanych  m.in. z:  używkami i rożnymi rodzajami  przemocy. Uczestnicy dowiedzieli się również gdzie należy szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Warsztaty zostały zorganizowane przez nauczycieli specjalistów p. Ewę Wiśniewską - pedagoga specjalnego i p. Karolinę Dawidowską - pedagoga oraz sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krokowej. Dziękujemy  Pani Kierownik Komisji Marii Żebrowskiej za współpracę z nami.
W trzeciej części spotkania rodzice mieli możliwość uczestniczenia w zebraniach z wychowawcami poszczególnych klas i oddziałów.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór, z wyrazami szacunku Dyrekcja szkoły!