Dzień z kulturą w tle - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchucinie

Dzień z kulturą w tle

Aktualności > Listopad
Dzień z kulturą w tle.
Grupa teatralna Eksperyment dzięki hojnosci i wspaniałomyslnosci sponsorów miała wyjątkową okazję udać się do Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na spektakl ,, Balladyna".
Inscenizacja dawnego dzieła literatury polskiej w reżyserii Jacka Bały to historia trochę jak z ,, miasteczka Twin Peaks".
W zapomnianym zakątku żyją dwie siostry z matką. Życie toczy się leniwie, choć nie jest to zwykłe miasteczko. Pełno tu duchów, czarów i niepokojących zdarzeń. Być może nic by się nie wydarzyło, ale do Gopla przyjeżdża on - Kirkor.
Między siostrami zaczyna się rywalizacja o jego serce, a ta uruchamia lawinę niepowstrzymanych zdarzeń...
Uczniowie klas siódmych wkrótce będą mogli porównać ze sobą teksty kultury: dramat J. Słowackiego z obejrzanym przedstawieniem.
Tymczasem dziękujemy sponsorom: firmie Amhil Europa, BS w Krokowej oraz Radzie Rodziców.
                       Opiekun koła